Masáže

Masáže

Co dělat, když se ozvou svaly?

Mým cílem je vám pomoci od bolestí a strastí každodenního života, které se na našich tělech podepisují. Masáž je jedna z nejstarších technik, která má pozitivní vliv na tělesnou i duševní stránku člověka, a proto se toto snažím propojit i ve své praxi.  

Bowenova technika

Jemná a neinvazivní technika známá od 50. let 20. století a pojmenovaná po australském zakladateli Thomasi A. Bowenovi.

Vyvíjením tlaku na svalové skupiny prostřednictvím jemné manipulace s kůží a podkožím dochází k optimálnímu vyladění svalové soustavy s využitím jeho vlastních regeneračních procesů.

Základní fyzikální působení této metody ovlivňuje nervová zakončení v těle. Nejvýraznějšími efekty sou vymizení bolestivých vjemů v problematických oblastech, správná funkce svalů a psychické uvolnění díky vlivu na limbický systém.

Sportovní masáž

Masáž je jedna z nejstarších léčebných technik a prostředek pro zmírnění bolesti, relaxaci a regeneraci. Právě regenerační efekt je tolik potřebný jak u sportovců, tak v běžném životě.

Význam sportovní masáže spočívá zejména ve vrácení správného metabolismu do svalů. Pomocí systematicky vedených hmatů lze svalům ulevit a zároveň je připravit ke správné funkci a předejít tak případným zraněním.

Sportovní masáž není pouze pro sportovce, její regenerační efekt má pozitivní vliv na každého člověka. Každý z vás se může dostat do stavu relaxace a úlevy.

Lymfatická masáž

K objevu lymfatického systému došlo již v 17. a 18. století. Avšak jeho důležitost byla prokázána až s objevením zobrazovacích metod. První manuální lymfatická masáž spatřila světlo světa ve 30. letech 20. století.

Cílem lymfatické masáže je podpořit odtok lymfy ze tkání, ale nezpůsobit prokrvení dané oblasti. Proto musí být tlak při masáži velmi jemný, aby podpořil tok lymfy v podkoží. Tahy kopírují tok lymfy směrem k lymfatickým uzlinám. Lymfatická masáž na rozdíl od klasické nesmí vyvolávat bolest, kůže a podkoží se jen hladí. 

Manuální lymfodrenáž se osvědčila jako nejlepší terapie na lymfatické otoky. Po této masáži se zvyšuje odolnost organismu proti infekcím, zlepšuje imunita, mobilita apod. Z nejnovějších poznatků také vyplývá pozitivní efekt této terapie jako vhodné regenerace po fyzickém výkonu.  

Masáž může trvat 30 až 90 min. podle typu masáže.

Bowenova technika je nebolestivá. Sportovní masáž může být vnímána citlivěji v problémových partiích.

Aby byla Bowenova technika účinná, je dobré absolvovat první tři návštěvy po 2-3 týdnech, poté jednou za 2-3 měsíce.

Sportovní masáž dle potřeby (alespoň 1 za měsíc, nejlépe 1x za 2 týdny).

Po absolvování první Bowenovy masáže můžete pociťovat slabost, avšak je to individuální a záleží na závažnosti potíží.

U Sportovní masáže by se měla dostavit celková úleva svalového napětí (lehčí nohy uvolněná záda, krk apod.).

Určitě je lepší masáž odložit při začínající nemoci, značné osteoporózé nebo při užívání warfarinu (lék na ředění krve). V těhotenství je vhodná pouze Bowenova technika, a to v upravené formě.

Přesunout se na začátek